Gönenç Emlak

27 Yıl üzerinde süredir Muğla çevresi ve Marmaris Emlak piyasasında hizmet veren şirketimiz akıllı ev sistemleri benimsendi açıklaması yaptı.

Akıllı Ev Sistemleri // Selimiye Gönenç Emlak

akıllı ev sistemnleri

Avantajları Nelerdir?

27 Yıl üzerinde süredir Muğla çevresi ve Marmaris Emlak piyasasında hizmet veren şirketimiz akıllı ev sistemleri benimsendi açıklaması yaptı. Firma özellikle salgın koşullarında konut satışlarının devam ettiğini ve yeni birinci el Marmaris satılık ev piyasasında bu konuda talebin oluştuğunu rapor etti. Teknoloji pek çok yerde hayatımızı ciddi derecede kolaylaştırmaktadır. Çoğu işimizde zaman ve para tasarrufu sağlar. Günümüzde çoğu yeni evde kullanılan akıllı ev sistemleri de hayatımızı kolaylaştıran teknolojiler arasındadır. Akılı ev sistemleri neredeyse her yerden evimizin her köşesine ulaşabilmeye olanak sunuyor. Bu sayede bizim için hem zaman tasarrufu hem de kolaylık oluyor. Evimizdeki pek çok konuda bize ciddi faydalar sağlamaktadır. Bu konuların öne çıkanları şunlardır;

Güvenlik

Akıllı ev sistemleri faydalarından en önemlisi şüphesiz güvenliktir. Evin her yerinde ve daha fazla algılayıcı uyarıcı bulundurmasından dolayı normal güvenlik sistemlerine göre daha kapsamlı koruma sağlayabilir. Güvenliği ihlal eden bildirilir. Beklenmedik durumla karşılaşıldığında size SMS üzerinden bilgi verir. Ayrıca birleşik uygulama olduğundan hırsızlık tehlikesi altında ışık yakmak ve televizyon çalıştırmak gibi caydırıcı faaliyetler gerçekleştirebilir Güvenlik dendiğinde akla ilk önce hırsızlık durumu gelse de bazen prizde ütü unutmak, yemeğin altını açık unutmak gibi durumlarda ciddi sonuçlar doğurabilir. Akıllı ev sistemleri evinizde bu tür tehlike durumlarının da önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Konforlu Kullanım

Pek çok insan konfora oldukça önem verir. Evinizdeki konforu gerçekten bu uygulama arttıracaktır. Örneğin evinizi havalanması amacıyla evden çıkarken pencere camını açık bıraktınız. Pencere kapatan kimse olmayacağından siz kapatana kadar açık duracaktır. Bundan dolayı ev soğuyacaktır. Fakat akıllı ev sistemleri kullanımıyla ev kendi havalandırmasını yeterli derecede yaptıktan sonra havalandırmayı durduracaktır. Yine aynı şekilde soğuk günde evinize geldiğinizde uygulama gereğini yapar. Akıllı ev otomasyonlarıyla belirli seviyede sıcaklık ayarlanabilir. Eve gelmeden önce evinizi ısıtabilirsiniz.

Zaman

Akıllı ev sistemleri, evdeki işlerinizde size oldukça önemli zaman kazandıracaktır. Çeşitli yapılacakları uygulama kullanımından faydalanmak ve kısa sürede yapmanız mümkündür. Örneğin hava karardığında perdeleri kapatırız. Fakat akıllı eve sahip iseniz perde kapatmakla veya ışık açmakla uğraşmanıza gerek yok. Hava karardığında evinizdeki tüm perdeler sizin yönlendirmenize gerek kalmadan otomatik şekilde kapanır. Aynı şekilde ışıklarda belirli karanlıklarda yanabilir veya kapanabilir. Bu ne kadar basit gibi gözükse de önemli zamanlar kazandırabilir.

İrtibat: 0532 312 01 16