Gönenç Emlak

Muğla çevresi yerel piyasa kapsamında en çok konuşulan Marmaris gayrimenkul yatırımı ancak doğru zaman ve yerde sorgulama analiz değerlendirme sonucunda karar v

Gayrimenkul Yatırımı // Selimiye Gönenç Emlak

Marmaris gayrimenkul yatırımı

Taşınmaz Yatırımı

Muğla çevresi yerel piyasa kapsamında en çok konuşulan Marmaris gayrimenkul yatırımı ancak doğru zaman ve yerde sorgulama analiz değerlendirme sonucunda karar vererek yapılır. Muğla Marmaris emlak yatırımı için hala fırsatların olduğunu belirtelim. Merkezde konut ve ticari özellikte taşınmazlar avantaj sağlarken, çevre dış mahalleler ( eski köyler) arsa, bahçeli evler esas fırsatı sunmaktadır. Zira imar süreci tamamlanmadığı için oluşan beklenti fiyatlanmaktadır.

Kar ve Zarar

Her ne kadar riskli olsa da pek çok alanda fırsatları değerlendirerek Marmaris gayrimenkul yatırımı gerçekleştirmek ciddi kârlar elde sağlanabilir. Marmaris piyasası içinde sıklıkla güvenilir yatırım aracı  kabul edilen alanlardan birisi de gayrimenkul sektörüdür. Piyasa zaman büyük kazançlar sağlayabilirken bazı zamanlar beklenen kâr kazanılmadığı takdirde kayıp yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden gayrimenkul yatırımı sağlanırken oldukça titiz şekilde davranılmalıdır. Sabırlı çalışmalarla toplanan bilgi analizlerinden sonra sağlam adımların atılması kâr elde edebilmek için oldukça önemlidir.

Doğru Seçim Kazandırır

Gayrimenkul kelime anlamı taşınılamaz mülk anlamını taşır. Kâr elde edebilmek için doğru zamanı ve taşınmazı seçmek oldukça önemlidir. Eğer bu konuda titiz davranılmadan işlem gerçekleşir ise beklentiyi karşılamaz ve büyük kayıba neden olabilir. Bu yüzden her alanında olduğu gibi gayrimenkul yatırımı da risklidir.

Önemli Konular

Genel anlamda olduğu kadar Marmaris Gayrimenkul yatırımı sonuçları itibarıyla elbette kazançlı veya riskli olacağından söz ettik. Tekrar ederek önemine değinmek isteriz. Bu girişim sayesinde kâr sağlayabilmek için dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konuların başlıca olanları şunlardır;

  • Satın alacağınız taşınmaz tapu kaydının sorunsuz olmasını kontrol ediniz.
  • Yapının kullanım belgesine dikkat edilmeli. Sorunlar göz önüne alınmalıdır.
  • Mülkün yer aldığı bölgede kamulaştırma uygulaması faaliyetlerinin varlığı veya planlama yapılıp yapılmadığına bakılmalıdır.
  • Taşınmazın deprem ve diğer doğal afetlere karşı dayanıklı olması dikkate alınmalıdır. Yapının herhangi depremde veya doğal afette kayıp görmemesi oldukça önemli durumdur.
  • İmar ve iskân izin durumu incelenmelidir. Sonuca göre göre hareket sağlanmalıdır.
  • Seçilen mülkün bulunduğu bölge araştırılmalıdır. Örneğin istihdam seviyesi, bölge nüfus dağılımı, suç oranı istatistikleri, alt yapı tesislerinin durumuyla sağlanan hizmet kalitesi hakkında konular araştırılmalıdır. Gerekirse yetkililerden bilgi edinmek amacıyla girişimde bulunulmalıdır. Verilecek kararla kazanç sağlanabilmesi için bu etmenler oldukça önemli ayrıntılardır.
  • Bulunan hizmetlerin neler olduğu hakkında bilgi toplanılmalıdır. Bölgede kamusal hizmetler hizmetlerin kalite ve seviyesi öğrenilmelidir ve buna göre tekrar değerlendirilmelidir

Sonuç

Bu hususlarda dikkate almadan yatırım gerçekleşir ise olumsuz etkiyle karşılaşılabilir. Sonuçta kâr elde edilmek için oldukça özenli davranılarak gerekli tüm değerlendirmeler ardından sağlıklı adımlar atılmalıdır. Oldukça zahmetli süreci yaşamak yerine profesyonel destek almanız mümkündür. 27 yıldır danışmanlık hizmeti veren şirketimiz tercih edilebilir.

İrtibat: 0532 312 0116