Gönenç Emlak

Türkiye genelinde olduğu gibi Marmaris gayrimenkul piyasasında satılık ev almak için konut kredisi hücum başlattı açıklaması yapıldı.

Konut Kredisi Hücum Başlattı // Gönenç Emlak

konut kredisi faiz oranlari geriledi

Konut Kredisi Alırken Dikkat Ediniz

Türkiye genelinde olduğu gibi Marmaris gayrimenkul piyasasında satılık ev almak için konut kredisi hücum başlattı açıklaması yapıldı. Bu yıl da 1 Milyon adet ev satışı bekleniyor. Faiz oranlarındaki gerileme sürdürülebilir olur ise sektörde ciddi atak oluşacak. Muğla çevresi ve Marmaris gayrimenkul fiyatları çok ciddi artışlar nedeniyle ulaşılabilir olmaktan uzaklaştığı Gönenç Emlak Şirketi tarafından açıklandı. Marmaris satılık ev almak için uzun vadeli kredi tercih ediliyor. Bankalar bu ihtiyacı iyi değerlendirdiğinden dolayı her müşteri kitlesi için ayrı ev kredisi kampanyası buluyor. Bu seçeneklerin arasında kendinize en uygun ev kredisi seçimini yapmak, iyi bir ön araştırmayla mümkün. Önce ülkemizdeki tüm emlak fiyatları ve kredilerini tut-sat veya halk arasında bilinen adıyla Mortgage yasası çerçevesinde sunulmaktadır.

En Uygun Ev Kredisi Seçimi

Muğla Marmaris satılık daire alırken kredi kullanmak finans uzmanları için rakamlara dayalı fizibilite hesabı olsa da, gerçek hayattaki ev kredisi alma hayatınızın önemli kararıdır. Uzun yıllara varan vadelerle sunulan ev kredileri, hayatınızın en verimli döneminde yüklü aylık ödemeler yapmanızı gerektirebilir.

Bu nedenle uygun ev kredisi için araştırmaya başlamadan önce satın almayı düşündüğünüz evi belirlemek gerekir. Kredi alırken ucu ucuna ödeyebileceğiniz bir evi veya vade süreniz içerisinde değeri düşmesi beklenen evi krediyle satın almak konusunda iki defa düşünmelisiniz. Geçmişte ABD’de yaşanan, Başbakan’ın deyimiyle ülkemizi teğet geçen mortgage krizi birçok tüketicinin fiyat yükselişi beklentisiyle ev kredisi kullanmasından kaynaklanmıştır.

Ev Kredisinin Gizli Maliyetlerine Dikkat!

Ev kredisi ararken sadece faiz oranlarına bakmak yapabileceğiniz en büyük hata olacaktır. Bankaların sunduğu kampanya faiz oranlarını kapsamaz. Dikkat etmek önemlidir. Alım-satım giderleri, kredi kullandırma, dosya masrafı, ekspertiz başvuru ücretleri ve benzeri başlangıç maliyetleri gizli maliyetler arasında yer alır. Bunlar haricinde bankalar bireysel yaşam sigortası, DASK gibi maliyetleri ev kredisi ödemelerinizin birer parçasıdır. Tüketiciler en uygun konut kredisi ararken bankaların koşullarını doğru finansal analizle yapmış olabilmesini düşünerek hatalı davranırlar.

Zira satın alacağınız ev amacıyla ödeyeceğiniz vergi aslında vade süreniz boyunca ödeme yükünüzü arttıracak kalem olabilir. Düzenli aylık gelirinizin olması, bu gelirin kaynağının devlet memurluğu maaşı gibi güvenilir yerlerden olması, bankaların size kredi kullandırmasını kolaylaştıracaktır.

Bunun araştırma yaparken dikkatinizi çeken düşük faizi incelediğinizde, satın almak istenen gayrimenkulün ekspertiz değerinin en fazla %50’si-%75’i için kullanılabileceği gibi ibareler görürsünüz. Peşinatı ne kadar yüksek tutabilirseniz, o kadar düşük faiz oranı alabilirsiniz.

Uzmanlar ülkede konut kredisi faizlerinin %1’den düşük olduğunda yüksek peşinatlı krediler kullanmanın avantajlı olduğunu belirtiyor. Ancak değişken faizli kredilerde faiz düşüşlerinden otomatik yararlanabilirsiniz. Bu günlerde faiz oranlarında %1 atına inen kampanyalar konut sektöründe canlılık etkisi sağlamıştır.

SELİMİYE EMLAK