Marmaris Selimiye Satılık Arazi // Selimiye Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi ve konut imarlı satılık arsa ile müstakil ev villa köy evleri tipinde gayrimenkul ilanlarını Gönenç Emlak sunmaktadır.

Emlak Danışmanı

Marmaris Selimiye Satılık Arazi

 • İlan No
  675
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  1715
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arazi ve konut imarlı satılık arsa ile müstakil ev villa köy evleri tipinde gayrimenkul ilanlarını Gönenç Emlak sunmaktadır. lan 676 sahibi, 675 nolu ilanın da sahibi olup; her iki parseli birlikte almak isteyenlere özel fiyat sunmaktadır. Ancak tek parsel olarak da satışı mümkündür. Selimiye Köy gelişme alanı kapsamında kalan gayrimenkul, önü kapanmaz, deniz gören, en önemlisi kadastro kayıtlarında patika yol olarak tescili yapılmış yola cephelidir. Yolun diğer tarafında bulunan 800m2 arazi de ayni aileye ait olduğundan birlikte satın alınması mümkündür. Fiyat satılık arazi sahibiyle karşılıklı görüşülür.

Selimiye İmar Durumu

Tarımsal niteliği korunacak alan olarak 25.000'lik haritada yer alan 1715m2 parsel bulunduğu konum itibarı ile iyi mevkidedir. Ö.Ç.K.K.Başkanlığının 1/5/2007 tarihli 2463 sayılı yazısına istinaden geçiş dönemi yapılaşma koşulları Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylanan 25.000 ölçekli Datça Bozburun çevre düzeni hükümlerine tabidir. Ancak; İl Özel İdare Müdürlüğü kapatıldığı için Marmaris Belediyesi yetkilidir.Teknik bilgi için, lütfen İmar Bilgileri sayfamıza, Sık Sorulan Sorular Sayfamıza bakınız yada bize ulaşınız.

Gönenç Emlak Fırsatlatı

Düzenli güncellenen portföyümüzde satılık emlak yanı sıra; villa müstakil ev köy evleri bilgileri konut imarlı arsalar mevcuttur. 2008 yılında Datça Bozburun Plan Hükümleri kapsamında Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları yönetmeliği çıkması üzerine, şirketimiz; Selimiye Emlak sitesini yayına hazırladı. Çünkü 1992 yılından beri bölgede arazi, tarla tipi gayrimenkuller yatırım amacına yönelik satılıyordu. Talebin düşük yoğunlukta bir kısmını, badem,zeytin ağacı yetiştirmek ile arıcılık ihtiyacı oluşturuyordu. Yasal villa, apart otel inşa ederek işletmek isteyenlerin talepleri yıllar boyu erteleniyordu. Ancak; yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile artık bu talepleri karşılayabilme olanağımız oluştu. Arsa statüsü kriterlere uygun arazi,tarlalar için oluştu. Bu özelliklere sahip parseller dönüşümle konut imarlı arsa statüsüne geçti. Halen, imar çalışmaları sürmekte olup, kriterler dışında kalan parsellerin de ayni özelliği alması beklenmektedir. Lütfen sorularınızı iletiniz.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita