Marmaris Selimiye Satılık Arsa // Selimiye Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa ve gayrimenkul ilanları Gönenç Emlak şirketi tarafından yatırımcıya fırsatlar olarak veriliyor.

Emlak Danışmanı

Marmaris Selimiye Satılık Arsa

 • İlan No
  518
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  2435
 • İmar
  İmarsız
 • Taks
  %5
 • Kaks
  %10
 • Kadastro Yolu
  Yolu Yok
Açıklama

Selimiye Emlak Fırsatları

Satıldı. Muğla Marmaris Selimiye satılık arsa ve gayrimenkul ilanları Gönenç Emlak şirketi tarafından yatırımcıya fırsatlar olarak veriliyor. Selimiye Köyü deniz gören, yamaçta önü kapanmaz, yola cepheli, en azından iki adet villa yasal inşaatı yapılır. Nüfus kaydı aranmaksızın iki adet kapalı alan 170 +170 =340 m2 pansiyon veya konut inşaatına yasal izin vardır.  Selimiye satılık arsa için satıcı karşılıklı görüştürürlür.

İmar Durumu ve Geçmişi

Resmi tapuludur. Geçmişte Ö.Ç.K.K. Başkanlığının 1/5/2007 tarihli 2463 sayılı yazısıyla onaylanan geçiş dönemi yapılaşma koşulları Ö.Ç.K.K. Başkanlığınca onaylı 1/25.000 ölçekli Datça Bozburun çevre düzeni hükümleri geçerlidir. Yasal olarak inşaat ruhsatı alınır, projeye uygun realize edilerek iskanı olan konut veya pansiyona sahip olunur. Parsel kadasro yoluna cepheli olduğu için inşaat izni alınır. Sit alnında değildir. Kıyı kenar şerit kanunu kuralları ile uyumludur. Ruhsat için yetkili merci Marmaris Belediyesidir. Projeye uygun yapılan yapı için yapı kullanma izin belgesi de belediyeden verilir.

İlanda yer alan satılık emlak olarak sunulan gayrimenkul,herhangi bir şekilde inşaat yapılmadan bekletilir ise; 1/5000 veya 1/100 ölçekli haritaların onayı üzerine imar açısından 1461 m2 net imarlı 1/1000'lik konuma dönüşecektir. Üç adet imarlı parsele dönüşmesi veya genel uygulama gibi %20 taks oluşur ise, 292 m2 taban olmak üzere 584 m2 kapalı inşaat alanına sahip olacaktır. Otel inşaatı yapmak veya villalar inşa etmek potansiyeline bu parsel sahiptir. Mevcut durumda 1/25.000 ölçekli revizyon planı ve Datça Bozburun Plan Hükümleri geçerlidir. İnşaat yapılabilir. Teknik bilgi isterseniz lütfen İmar Bilgileri sayfamıza, Sık Sorulan Sorular Sayfamıza bakınız yada bize ulaşınız.

Alıcılara Parseli Gösterme

Parsel için gösterme selimiyeemlak tarafından randevu alınması üzerine yapılır. Güvenli alışveriş sağlanması alıcı satıcı karşılıklı görüştürülmesiyle mümkündür. Yer gösterme sonrası sözleşme veya satış öncesi süreçte C.P.S ile yer belirleme veya kazık çakma yöntemi ile kesin belirleme yapılmalıdır. Marmaris Belediyesi ve Kadastro ile Tapu Müdürlüğü'nden kontrollerin yapılması önemlidir. Kontrol; güvene engel değildir. Rüya görmek ile kabus görmek arasındaki sürecin turnosol ayracı, kontrol'dür. Danışmak kazandırır. Daha fazla bilgi istenilirse lütfen bize iletişim sayfasından ulaşınız.

Gayrimenkul Yatırımı

Yatırıma yönelik teşebbüs edilecek alan oldukça geniştir. Borsa, altın, döviz ve gayrimenkul yatırımı önde gelir. Doğru karar vermek koşulu ile gayrimenkule yapılan yatırım kadar kazandıran araç bize göre bulunmaz. Doğru verilen kararı açacak olursak, iyi yönetilen yatırım sürecinden söz ediyoruz. Bilgi toplama, değerlendirme, analiz, sonuç elde etme döngüsü fasit daire gibi tekrarlardan oluşur. Bu süreçte diğer faktör zamandır. Zamanlamayı planlama olarak anlamak mümkün. Yatırımcı bu süreci baştan sona yönetendir. Zahmetli, sabırlı, riskli, özveri gerektiren etmenlerin bileşkesidir. Gayrimenkul danışmanı sıfatını bu sektörde en genel anlamı ile kullanılıyor. Doktor gibi. Ne doktoru? Uzman olduğu konu ile ilişkili tıp bölümü niteleniyor. İç hastalıklar, hematoloji, onkoloji gibi.

Emlak Yatırım Danışmanı

Bize göre çok özel alan için hizmet verir. Danışmanlık konusunda bilgi birikimi, tecrübesi ve eğitiminin olması gerekir. 120 saatlik Halk Eğitim veya benzeri yetkili kurumlardan alınan sertifikadan söz etmiyoruz. En azından dört yıllık İktisat fakültesi işleme, ekonomi veya finans  bölümünden diplomalı, tercihan yüksek lisans sahibi uzmanları tarif ediyoruz. Yatırımcı profesyonel gayrimenkul yatırım uzmanı ile  alacağı destek sayesinde  kazanc sağlamaya yönelik avantaj elde eder. İdeal olanı tarif etmek gerekti. En basit haliyle anlatmaya çalıştık. 

Gönenç Emlak Yatırım Danışmanlığı

27 yıl üzerinde ayni adreste emlakçılık hizmeti veren şirketimiz, Selimiye inşaata uygun satılık arsa parselleri bilgileri yanı sıra, müstakil ev, köy evleri, taş ev, villa ilanlarını portföyünde bulundurmaktadır. Yatırım amacına yönelik bugünkü konumu tarla, arazi, durumunda gayrimenkul bilgileri de pazarlamasını yaptığımız ilanlar içindedir. Gönenç Emlak güney Türkiye sahillerinde gayrimenkul pazarlamasını geniş bir alanda yıllardan bu yana sürdürmektedir. Selimite Şubemiz özellikle konut inşaatına uygun arsalar ve köy evleri tipinde konut satışı yönünde talep görmektedir.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita