Selimiye Satılık Arsa Tarla Arazi // Selimiye Emlak

Marmaris Selimiye satılık arsa tarla arazi ilanları ile imarlı arsalar yatırımım fırsatları Gönenç Emlak tarafından veriliyor.

Emlak Danışmanı

Selimiye Satılık Arsa Tarla Arazi

 • İlan No
  139
 • İlan Durumu
  Satılık
 • Emlak Tipi
  Arsa
 • m2
  674
 • İmar
  Konut
 • Taks
  %10
 • Kaks
  %20
 • Kadastro Yolu
  Yolu Var
Açıklama

Selimiye Satılık Arsalar

Satıldı. Ancak satılık benzer parseller sunulmaya devam edilmektedir. Marmaris Selimiye satılık arsa tarla arazi ilanları ile imarlı arsalar yatırımım fırsatları Gönenç Emlak tarafından veriliyor. Marmaris Resmi tapulu, kadastro işlemleri tamamlanmış Selimiye satılık arsa Köy Gelişim Alanı kapsamı içindedir. Datça Bozburun Plan Hükümleri kapsamında gayrimenkul yatırımı için uygun parseldir. Kabul edilen revizyon imar planı ve geçerli kanun ile yönetmelikler bütün olarak ele alınır. Belediye imar ilanları, ruhsat konularında yet5kilidir.

İmar Çalışması

G.D.Y.K. Geçiş Dönemi Yapılaşma Koşulları kriterleri K.G.A. hudutlarında kalan arazilere arsa statüsünü kriterlere uygun olan parsellere tanımıştır. Bu kriterler, 5.000m2'den az yüz ölçümüne sahip olmamak, K.K.Ş.K. yani Kıyı Kenar Şerit Kanununda belirtilen sahilden 150m uzakta olmak, kadastro yoluna cepheli olmak, sit veya D.K.K.A ve T.N.K.A dışında kalmak olarak özetlenebilir.

Güvenli Ticaret

Teknik olarak; sadece 5000m2 kriterine uygunsuzluk vardır. Bu durumda, mevcut yasa , yönetmelikler değişmediği sürece yasal konut, otel inşaatı mümkün değildir. İmarın gelmesi beklenmelidir. Ancak, farklı kullanım amaçları, ağaç dikmek, kovan koymak ve benzeri. uygundur. Gayrimenkul mevcut şartları içinde bir değeri vardır. Bu değer teknik özelliklerine göre belirlenmiştir. Fiyat görüşmeye açıktır. Şirket prensibi olarak alıcı satıcı karşılıklı görüşmesi tarafımızdan temin edilmektedir. Güvenli alışveriş gereği olup; kontrol güvene mani değildir inancındayız. Nitekim; satılık arsa işlemlerinin sıfır hata ile yapılması şarttır. Düzeltmek her şeyi baştan yapmaktan daha zordur. Tapu, Kadastro, Milli Emlak, İl Özel İdare kontrolleri yanı sıra, GPS veya kazık çakma yöntemiyle satın alınacak arsanın yeri tespit edildikten sonra satışa gidilmelidir.

Selimiye Gönenç Emlak Şirketi 

Türkiye güney sahilleri ve Marmaris çevresi profesyonel danışmanlık hizmeti veren Gönenç Emlak Ltd. Şti. yönetmelik değişikliği sonrası gayrimenkullere daha çok ilgi göstermeye başlamıştır. Köyde yirmi yıldan beri Selimiye satılık arsa satışları yönetiyoruz. Köyde henüz imar gelmemesine rağmen arazi tarla statüsünde bulunan emlaklar konut imarlı statüsü kazandı. Bu nedenle Selimiye satılık arsa tipi gayrimenkul bilgileri sunulurken bu husus özenle belirtilmektedir.

Özellikler
Otopark
Mobilya
Yüzme Havuzu
Adsl
Manzara
Krediye Uygun
Kat Mülkiyeti
Müstakil Tapu
Harita