Gönenç Emlak

Bölgemizde yatırım planlayan izleyicilere yönelik bilgi paylaşımına önem veren firmamız piyasada yatırımcı beklemede olmasına rağmen fırsatları sunuyor.

Yatırımcı Beklemede | Selimiye Emlak

gayrimenkul yatırımı

Yatırımcı Pusuda

Bölgemizde yatırım planlayan izleyicilere yönelik bilgi paylaşımına önem veren firmamız piyasada yatırımcı beklemede olmasına rağmen fırsatları sunuyor.  Bu güne kadar yapılan alım satım işlemlerinden olumlu geri bildirimler almanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan şirketimiz yapmış olduğu alım satım uygulamaları sayesinde kazandırmaya da devam ediyor. Daha önceki yazılarımızda önemli ilçelerine dikkat çektik. Gayrimenkul Fırsatı konusunu irdelediğimiz  yazımızda  gayrimenkul satın almak isteyen halkımızın faydalanacağı bilgileri satır başı gibi paylaşalım istedik.

Piyasa Durumu

Ülkemizde yaşanan iç ve dış dinamiklerden dolayı her sektörde yaşanan durağanlık gayrimenkul sektörünü de sarstı. Halen içinde barındığı potansiyel fırsat bekleyenlerin arzusunu arttırmaya yetiyor. Geçen senenin aynı ayına göre düşüş yaşanan piyasasında yaz ayına girilmesinden dolayı bu düşüşün sona ereceği bekleniyor.

Marmaris Selimiye

Gelelim bölgemiz hakkında bilgilere, Türkiye güney batı sahilinde yer alan bölgemiz, Muğla iline bağlı bir yerleşimdir. Bir sahil kasabası özelliği göstermektedir. Ülkemizin en önemli tatil merkezlerinden olan bölgemiz her sene yaklaşık  800.000 civarı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Doğal güzellikleri yalnızca Eğe bölgesinin değil Akdeniz bölgesinin de tatil cennetleri sıralamasında rahatlıkla gösterilmektedir. Deniz turizmin önemli merkezleri arasında gösterilen ilçemiz ulaşım seçenekleri bakımında da son derece zengindir. Dalaman Hava Limanı bunun en önemli göstergelerinden birisidir. Arazi satın almak isteyenlerin radarındaki Selimiye Emlak piyasası ise popülerliğini koruyor. İmar barışı kaçak yapıları kayıt altına aldığı için arsa arazi yanı sıra konutlar da yoğun ilgi görmektedir.

Dönüşüm

Tüm bu olanaklar gayrimenkul konut yatırımı yapmanın ne kadar da doğru seçim olacağını rahatlıkla gözler önüne sermektedir. Merkezde yapılan kentsel dönüşüm projeleri kentin mimari yapısını etkiledi. Yaşanılanlar satılık ev fiyatlarının da artmasına neden olmuştur. Zaman kaybetmeden satın alınan  arsalar için şu anda da karlı bir teşebbüs olacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

Neden Marmaris?

Şirketi yukarıda ayrıntıları paylaştığımız gibi  bölgenin turizm alanı olması ve önemli şehir merkezlerinin yakınında olması, ulaşım alternatiflerinin olması burasını hazırlanan projelerinde cezbeden önemli özellikler içindedir. Gayrimenkul fırsatları hala vardır. Özellikle Hisarönü, Orhaniye, Turgut, Selimiye, Söğüt Mahalleleri arsa arazi ve konut için firma sitesi üzerinden 700 adet dolayında güncel ilan fırsatı sunmaktadır. Firma 1994 yılı kuruluşundan beri bölgede profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.