Gönenç Emlak

Muğla Marmaris Selimiye satılık villalar için taleplerde durgunluğa rağmen yükselme izlenirken imar barışından yararlanılan müstakil evler popüler oldu.

Marmaris Selimiye Satılık Villalar // Selimiye Emlak

satılık mustakil evler

Selimiye Marmaris

Muğla Marmaris Selimiye satılık villalar için taleplerde durgunluğa rağmen yükselme izlenirken imar barışından yararlanılan müstakil evler popüler oldu. Konut satışları durgun. Rutin seviyede işlem oluyor. Alt ve orta gelir seviyesinde aileler talep oluşturmaya devam ediyor. Villa satın almak daha çok gelir seviyesi yüksek ailelerin talebi görünüyor. Gayrimenkul sektöründeki durgunluk gayet normal olarak piyasayı etkiliyor. Fakat villa satın almak isteyen aileler için belirleyici olan birinci olarak fiyat değildir.

Belirleyici olan alıcının satın almak isteği. Herkes ister. Ancak bu isteğin efektif desteğe sahip olması gerekir. Yani para ve istek birleştikten sonra önemli olan beğenmek. Villa satın alma konusunda beğenmeyi temin eden, fiyat, kalite ve mevki olduğunu söyleyelim. İkinci el konutlarda yapının yaşı da etken unsurlar içerisinde yer alır.

Marmaris Villalar

Marmaris satılık villa. Tek bağımsız parsel üstüne inşa edilmiş olan villa, üç yatak odası, mutfak, çift banyo tuvalet, geniş balkon ve teraslar, yüzme havuzu, araç park yerinden ibarettir. İlan bilgilerine Gönenç Emlak sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.Konutun yabancılara satışı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yat limanına araçla beş dakikalık mesafede olan satılık villanın doğa manzaralı ve ulaşım kolaylığına sahip olması avantajdır.

Selimiye Revaçta

Son senelerde, Marmaris'e araçla 45 dakika mesafede bulunan Selimiye satılık gayrimenkul talepleri açısından öndedir. Köy evleri kadar villa talepleri önemli yer tutmaktadır. Burada önemli avantaj villa inşaatına uygun konut imarlı satılık arsalar ile temin edilmektedir. Datça Bozburun ve ilgili İmar plan hükümlerine uygun olmak koşulu ile kendi arzunuza göre, deniz manzaralı, plaja yakın mesafede villa inşaatı yapabilir. Revizyon İmar Planı onaylandıktan sonra yapılaşmanın devam ettiği izlenmektedir. Kadastro yoluna cephesi bulunan 400m2 üzerindeki parsellere konuty yapılabilmesi, konut inşaatı açısından kolaylık sağlamıştır. 

İmar Barışı

Sonuçları itibari ile benimsenmitir. Uygulama ile kaçak durumda bulunan konutların kayıt altına alınması evlere yasal statü kazandırmıştır. Köy evi, satız tip tabir edilen tek katlı konutlar, müstakil evler imar barışı ile fiyatlarını nerede ise ikiye katlamıştır. Gayet doğal olarak, geleceği meçhul kaçak konut satışı ile yasal konuma sahip konutu satmak ayni değildir. Bu nedenle imar barışının fiyatların üzerinde doğrudan etkisi olmuş ve satış fiyatlarını yükseltmiştir.

SELİMİYE EMLAK